Zapamatovat
Obchodní podmínky Jak udržet pořádek v garážích a sklepech Úložné prostory ovlivňují 90 procent nákupů realit.

Jarní úklid: tipy, jak udržet pořádek v garážích a sklepech

PRAHA, 8. DUBNA 2020 – Až dvě třetiny prostoru všech garáží, sklepů a dílen jsou zaneseny odloženými věcmi. To je spousta draze vykoupeného místa, které lze získat zpět, a to důmyslným zavěšením na stěny.

Velikonoce jsou stejně jako Vánoce signálem ke generálnímu úklidu pro polovinu Čechů. Tím spíš, když letošní svátky musí s ohledem na nouzový stav v Česku strávit doma a nikam necestovat. S příchodem teplého počasí je ideální čas pustit se do revize také užitkových prostor –garáží, sklepů, dílen nebo kůlen. Jak tato „skladiště“ uspořádat, aby věci zůstaly přístupné, a to i na malém prostoru?

  1. UVOLNIT PODLAHU

Hromadící se sportovní náčiní, zahradní vybavení, nábytek nebo nářadí všeho druhu zvyšují nároky na objem úložných prostor, ale také na systém jejich uskladnění. „Vždy, když jsem se pustil do úklidu garáže nebo dílny, končil jsem v naprostém rozčílení. Ať jsem věci jakkoli přeskládal, praktický efekt byl téměř nulový. Vše bylo sice srovnané, ale během chvilky, kdy jsem něco potřeboval, jsem musel opět vše posouvat a přehrabovat, abych se k tomu dostal. Před dvěma lety jsem v Severní Americe narazil na závěsný systém na zeď, který mě inspiroval. Přizpůsobili jsme jej potřebám lidí v Evropě a v Česku, především co se týče závěsného příslušenství, různých háků a držáků, jejich designu a barevného provedení, a začali s výrobou a distribucí,“ řekl o novince na tuzemském trhu Tomáš Medřický, majitel firmy Reponio.

Podle Medřického je až 65 procent podlahy v běžných garážích a sklepech zbytečně zastavěno odloženými věcmi. Přitom limity na pověšení na zeď téměř neexistují, do výšky lze uložit cyklistické kolo i střešní box na auto. „Závěsný panel ze 100procentně recyklovaného PVC o délce 100 nebo 200 centimetrů má nosnost až 200 kilogramů na metr čtvereční a jeho instalaci pomocí závěsných lišt zvládne každý, kdo vlastní vrtačku. Na panel se následně skládá další příslušenství jako háky, držáky a police. Systém plně vyhoví nejen domácnostem, ale také komerční sféře a náročnějším uživatelům. Cena základních panelů se pohybuje od 590 do 1490 korun, příslušenství pak v desítkách až nižších stovkách korun,“ popsal Tomáš Medřický.

  1. POŘÁDEK, KTERÝ TRVÁ

Nápad rozmístit věci po stěnách není nic nového. Regály a skříně má v garáži či dílně téměř každý. Vtip je v tom, že závěsný systém funguje jako skládačka a dá se libovolně transformovat podle potřeb majitele. „Běžné skříně, regály a háky navrtané přímo do zdi nereflektují měnící se potřeby majitele. Vytvoří pouze jednu z variant uskladnění, která dřív nebo později přestane stačit, a prostor opět zmizí pod odloženými věcmi. Teď potřebujete uskladnit kolo nebo kajak, za pár let to může být dětská houpačka a zahradní nábytek. Závěsný systém umožňuje maximální variabilitu podle fantazie svého tvůrce. Jak se časem mění koníčky, domácí zázemí, vybavení pro byznys, tak se také snadno přeskupí držáky, háky a koše v drážkách na závěsném panelu, a tím i celá podoba úložných prostor podle aktuálních potřeb,“ vysvětlil podnikatel.

  1. SEJDE Z OČÍ, SEJDE Z MYSLI? UŽ NE!

Skladování věcí v přepravkách a krabicích má dvě nevýhody – buď v nich člověk neustále něco hledá, a to bez jistoty, že bude úspěšný, anebo častokrát zapomene, co je vlastně jejich obsahem. Naopak předměty přichycené ke stěně jsou neustále na očích i na dosah, což lidé ocení například u menšího nářadí v dílně. „Každý má doma věci, které potřebuje maximálně párkrát do roka, a podle toho se také vždy přehrabuje a hledá v hromadě podobně ‚důležitých‘ artefaktů v krabicích. Stejně nepřehledné bývají i hluboké regály, ve kterých jedny věci zabarikádují druhé. Oproti tomu se závěsné panely ke stěně připevní jednodušeji než obyčejné dřevěné poličky. Do nich lze pak podle fantazie snadno ‚zacvaknout‘ police, háky, regály, boxy a další z více než 50 kusů designového příslušenství. Od nejmenších háčků a magnetických lišt přes držáky na lyže, na míč, na krabice, střešní box a jiné vyšší zátěže po hluboké a mělké koše, plastové i drátěné police či multifunkční háky. Uchytí maličké šroubováky i objemné sportovní vybavení, které je uložené ve výšce v bezpečí před náhodným poškozením,“ shrnul Tomáš Medřický.

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Eliška Crkovská_mediální konzultant

+420 605 218 549, pearmedia.cz

REPONIO s. r. o., www.reponio.com

Chytrý závěsný systém REPONIO umožňuje designovat závěsné panely, háky, držáky a další příslušenství podle potřeb lidí. Byl vyvinut pro každodenní využití v domácnostech i komerčních prostorech, aby šetřil místo, čas a práci. Své uplatnění má také v průmyslových halách či zdravotnictví. Díky závěsným panelům lze vymýšlet nespočet úložných sestav a důmyslných variací. Firma Reponio s. r. o. vznikla v květnu 2019.